Facebook
Pridat stránku do oblíbených
Mapa stránek
Hlavní strana
Klinická biochemie
MUDr. Ingrid Kadelová Primář
MUDr. Ingrid Kadelová
Tel.: +420 384 376 413
E-mail: kadelova@nemjh.cz
nemjh_slamova_60x80 Vedoucí laborantka
Bc. Martina Slámová
Tel.: +420 384 376 347
E-mail: slamova.martina@nemjh.cz

Další kontakt
Tel.: +420 384 376 446 (statimová laboratoř – nepřetržitý provoz)
+420 384 376 485 (příjem biol. mat., výdej výsledků, pouze po-pá 7:00-15:00)
+420 384 376 292 (poliklinika – laboratoř)

Oddělení klinické biochemie zabezpečuje provádění rozsáhlého komplexu biochemických vyšetření. Patří sem vyšetřování vzorků krve, moče, stolice, mozkomíšního moku a dalších biologických materiálů. Výsledky vyšetření jsou klinicky využívány ke správnému stanovení diagnózy, sledování průběhu a účinnosti léčby i k preventivnímu vyhledávání ohrožených osob.

Kromě vlastních vyšetření biologického materiálu poskytuje oddělení klinické biochemie služby v oblasti indikace a interpretace laboratorních vyšetření.

Oddělení klinické biochemie má jedno centrální pracoviště, které je umístěné v pavilonu akutní medicíny (budova E) a jedno detašované pracoviště, umístěné v budově polikliniky. Detašované pracoviště je s omezenou paletou vyšetření určeno potřebám diabetologické poradny a privátním praktickým lékařům polikliniky.

V centrální laboratoři se provádí vyšetření široké škály analytů z různých biologických materiálů (substrátů, iontů, enzymů, hormonů, tumorových markerů, specifických proteinů, lékových hladin a dalších parametrů) zejména

  • pro lůžková a ambulantní oddělení nemocnice
  • pro praktické a odborné lékaře okresu a spádové oblasti

Laboratoř je vybavena výkonnými biochemickými a imunochemickými analyzátory s přímým napojením na výpočetní systém LIS. Provoz je z velké části automatizován. Výsledky vyšetření jsou k dispozici týž den, jsou rozesílány v tištěné podobě a pro oddělení nemocnice jsou dostupné on-line prostřednictvím nemocničního informačního systému. Oddělení zajišťuje provádění urgentních vyšetření 24 hodin denně.

V současné době OKB poskytuje vyšetření více než 140 různých parametrů. Podrobné informace o jednotlivých vyšetřeních včetně preanalytických specifikací a referenčních hodnot jsou k dispozici v Laboratorní příručce OKB (viz. níže) dostupné na intranetu nemocnice, kde jsou průběžně aktualizovány. Dokumentace laboratorního provozu je vedena v souladu s pravidly správné laboratorní práce a je zpracovávána informačním systémem SLP distribuovaným firmou SEKK.

Kvalita práce oddělení je pravidelně sledována systémem externí kontroly SEKK organizovaným v ČR, a také některými mezinárodními programy. Příslušná osvědčení o účasti a certifikáty jsou k nahlédnutí na OKB.

V zájmu kontinuálního zvyšování kvality laboratorní práce je oddělení zařazeno do Registru klinických laboratoří vedeného společností klinické biochemie ČLS JEP a úspěšně absolvovalo Audit II NASKL.


Fotografie oddělení

Dscf0050uspolečnáDSCF5173DSCF5179DSCF5184DSCF5189DSCF5201DSCF5202

Dokumenty oddělení


Oddělení klinické biochemie - Osvědčení o registraci
Oddělení klinické biochemie | Oddělení klinické biochemie - Osvědčení o registraci
Formát souboru: jpg
19/04/2017
5.5 MB

Oddělení klinické biochemie - Osvědčení o splnění podmínek auditu II DAB NASKL
Oddělení klinické biochemie | Oddělení klinické biochemie - Osvědčení o splnění podmínek auditu II DAB NASKL
Formát souboru: jpg
19/04/2017
5.0 MB

Oddělení klinické biochemie - Žádanka na laboratorní vyšetření
Oddělení klinické biochemie | Oddělení klinické biochemie - Žádanka na laboratorní vyšetření
Formát souboru: pdf
01/04/2015
123.9 KB

Oddělení klinické biochemie - vyšetření samoplátců - informace
Vyšetření samoplátců | Oddělení klinické biochemie - vyšetření samoplátců - informace
Formát souboru: htm
08/06/2016
0.0 B

Copyright © 2011 - 2019 Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s.

Kontakt Mapa stránek Facebook

Certifikáty a osvědčení:
AAA Czech Stability Award certifikat_akreditace_2015 5.místo_absolutní_vítěz_ČR_NEMOCNICE JINDŘICHŮV HRADEC, A.S. 3.místo v kraji_zaměstnanci_Nemocnice Jindřichův Hradec 2.místo v kraji_pacienti_ČR_hospitalizovaní_Nemocnice Jindřichův Hradec,... 1.místo v kraji_pacienti_ČR_ambulantní_Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s.... Ocenění "Nemocnice ČR 2014 očima hospitalizovaných pacientů - 1. místo 2.místo v kraji pacienti ČR ambulantní Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. Certifikát o udělení akreditace Diplom Nemocnice roku 2008 očima pacientů Diplom Nemocnice roku 2008 dle finančního zdraví