Lékárna

Mgr. Kateřina Kučerová
Mgr. Kateřina Kučerová
Lékárna
Vedoucí farmaceut
384 376 445, 601 565 547
Profilový obrázek
Veronika Rojková
Lékárna
Vedoucí farmaceutická asistentka
384 376 439
Hlavní strana / Lékárna

Popis

Lékárna u kruhového objezdu je zároveň i prodejnou zdravotnických potřeb. Bývalou prodejnu zdravotnických potřeb u staré vrátnice již nenajdete.

 

Lékárna Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. je lékárnou s odbornými pracovišti. Disponuje odborným pracovištěm pro přípravu sterilních léčivých přípravků s obsahem cytotoxických látek, které splňuje nejvyšší nároky na čistotu prostředí a systém přípravy a odborným pracovištěm pro přípravu medicinálních plynů pro potřeby oddělení.

 

Lékárna je organizačně rozdělena do dvou částí:

 

Nemocniční část lékárny

Tato část zajišťuje léky hospitalizovaným pacientům, poskytuje specializovanou lékárenskou péči jednotlivým oddělením a ambulancím nemocnice. Nemocniční část zabezpečuje nákup léků od výrobců a distributorů, připravuje a vydává léky na žádanky vlastního zařízení. V sortimentu jsou jak běžné léky, tak léky z mimořádného dovozu, ze specifických léčebných programů, enterální výživa, rentgen kontrastní látky, cytotoxické látky, očkovací látky apod.

 

Veřejná část lékárny

Lékárna pro veřejnost vydává léky na recepty a zdravotnické pomůcky na poukazy. Nabízí také široký sortiment volně prodejných léků, zdravotnických pomůcek bez poukazu a doplňků stravy. V nabídce najdete i léčiva z oblasti homeopatie. Veřejná část vydává také léky na žádanky pro mimonemocniční odběratele a zdravotnická zařízení.

 

 

Lékárna 1 disponuje vybavenou laboratoří, a kromě sterilních přípravků připravuje všechny lékové formy (kapsle, masti, krémy, gely, čípky atd.) pro humánní i veterinární použití. Probíhá zde individuální příprava léčiv na lékařský předpis i bez něj.

 

Lékárna 2 má rozšířený sortiment zdravotnických pomůcek.

  • V nabídce najdete ortopedické pomůcky a pomůcky k chůzi (berle, chodítka atp), ortézy a bandáže, bederní a kýlní pásy, pomůcky do koupelny, stomické pomůcky, inkontinenční pomůcky, kompresní punčochy, ortopedickou obuv atd.
  • Půjčování zdravotnických pomůcek probíhá v době 7:30 -15:00, kontaktní osoba: Trsková Pavlína, telefon 384 376 702, 727 939 127 (volat pouze v pracovní době)
  • Možnost krátkodobého zapůjčení chodítek, invalidních vozíků, klozetového křesla za poplatek. Nutno telefonicky rezervovat.
  • Možnost zapůjčení invalidních vozíků a postelí na poukaz (hrazené ze zdravotního pojištění). Nutno telefonicky rezervovat.

 

Další činnosti lékárny

Lékárna se dále podílí na farmakoekonomice, lékové politice nemocnice a na tvorbě lékových pozitivních listů. Farmaceuti spolupracují také na realizaci klinických studií nemocnice a na informační činnosti pro nemocnici – podávají informace o léčivech, dostupnosti přípravků, cenách, úhradách, dodávkách přípravků, jejich náhradách atp. Lékárna kooperuje s dalšími lékárnami v rámci Holdingu Jihočeských nemocnic.

 

Aktuality z lékárny

 

10. 3. 2024 – Nemocniční lékárna může nově připravovat biologickou léčbu

 

Akční nabídka 

 

Provozní doby

Lékárna 1 – v areálu nemocnice

Oddělení: Lékárna
Telefon: 384 376 437, 384 376 447, 607 043 184
Email: lekarna@nemjh.cz
Umístění: areál NEMJH, budova č. 6, u staré vrátnice
Poznámka: Návštěvníkům lékárny jsou k dispozici 2 parkovací místa v těsné blízkosti lékárny – naproti hospodářské budově. Zdarma v rámci prvních 30 minut po projetí závorou do areálu nemocnice.
Otevírací doba
Pondělí – pátek: 07:30 – 15:30  
Sobota, neděle Zavřeno  

Lékárna 2 – u kruhového objezdu

Oddělení: Lékárna
Telefon: 384 376 240, 384 376 702, 722 964 705
Email: lekarna-2@nemjh.cz
Umístění: areál NEMJH, budova č. 21, u nové vrátnice
Poznámka: Návštěvníkům lékárny jsou k dispozici zdarma na dobu 20 minut 3 parkovací místa v těsné blízkosti lékárny – z kruhového objezdu ještě před vjezdem do nemocnice doprava, neprojíždět závorou!
Prosíme o zohlednění výjezdu záchranné služby kolem těchto parkovacích míst.
Otevírací doba
Pondělí – pátek: 08:00 – 17:00  
Sobota, neděle Zavřeno  

Kontakty

Oddělení, poziceJménoTelefonE-mail

Mgr. Kateřina Kučerová

Vedoucí farmaceut
Mgr. Kateřina Kučerová
384 376 445, 601 565 547kucerova.katerina@nemjh.cz

Profilový obrázek

Vedoucí farmaceutická asistentka
Veronika Rojková
384 376 439rojkova.veronika@nemjh.cz

Profilový obrázek

Zástupce vedoucího farmaceuta
PharmDr. Jitka Nedělková
384 376 445nedelkova.jitka@nemjh.cz