Facebook
Pridat stránku do oblíbených
Mobilní verze | Mapa stránek
Hlavní strana
Lékárna

MUDr. Olga Mladá Vedoucí lékárny
PharmDr. Olga Mladá
Tel.: +420 384 376 445
E-mail: mlada@nemjh.cz

Aktuální nabídka

nemjh_jihoceske_lekarny_letak

Kde nás najdete

Lékárna jako nejnovější oddělení nemocnice byla otevřená v září roku 2012, je umístěná v budově č. 6 nedaleko vjezdu B (viz mapa areálu nemocnice), má bezbarierový přístup a v blízkosti se nachází několik parkovacích míst, z nichž dvě (před budovou ředitelství) jsou určena ke krátkodobému stání přímo pro pacienty lékárny.

Pracoviště pracuje ve dvou oddělených organizačních a účetních režimech – výdej a příprava léků pro nemocnici včetně přípravny cytostatik a výdej a příprava léků pro veřejnost.

Lékárna - pohled zepředu Lékárna - bezbariérový vstup Lékárna - pohled od Pavilonu C

Výdej léků pro veřejnost

Lékárna je snadno dostupná autem z obou vstupů do areálu nemocnice, pěšky pak jak z parkovišť, tak ze všech budov nemocnice včetně hospodářské budovy s pokladnou a platebním terminálem. Zde jsou pro pacienty lékárny rezervovaná dvě parkovací místa.

Otvírací doba: Pondělí až pátek 7:30 až 15:30 hod

Veřejná část nemocnice zajišťuje především:

 • výdej léků na recepty pro pacienty propouštěné z nemocnice
 • výdej léků na recept pro pacienty ambulantních zařízení nemocnice a polikliniky se zaměřením na chronické pacienty zejména hemodialýzy, onkologie, ambulance léčby bolesti, diabetologie, neurologie, dětského oddělení, sociálních lůžek, domácí zdravotní péče a dalších
 • výdej léků pro pacienty ostatních zdravotnických zařízení
 • prodej volně prodejných léčiv a doplňkového sortimentu jako jsou potravinové doplňky, léčebná kosmetika a hygienické potřeby.
 • přípravu léků na recept i bez receptu.
 • poradenství v samoléčení včetně homeopatie.
 • výdej léků na žádanky mimonemocničním zdravotnickým zařízením
 • prodej léků a doplňkového sortimentu nezdravotnickým organizacím

Lékárna má k dispozici jen základní sortiment zdravotnických pomůcek, protože jejich komplexní výdej a prodej zajišťuje v nemocnici především zdravotnická prodejna Zelená Hvězda.
Ve spolupráci oddělení, lékárny a prodejny zdravotnických potřeb by měl být pacient propouštěný do domácí péče vybavený vším potřebným.

Je možné:

 • objednat si osobně, telefonicky nebo e-mailem léky a doplňkový sortiment na určitý termín (návštěva lékaře, návštěva pacienta v nemocnici, propuštění z nemocnice apod)
 • zažádat si o informační materiály týkající se pacientské výživy, homeopatie, přípravků partnerských firem ( GS, Bioderma, Apotheke, Liftec, Liftec, Medela, Laboratoire dermatologique Paris, Mediket, apod.)
 • dotázat se na problematiku užívání a dostupnosti léků
  na adrese lekarna@nemjh.cz nebo na telefonních číslech 384 376 437 nebo 384 376 447

Platit v lékárně lze v hotovosti, platební kartou, poukázkou Sodexo (Vital pass, Flexi pass, Flexi card, Dárkový pass), žádanky i bankovním převodem.

Je možné nechat si bezplatně vystavit lékovou klientskou kartu umožňující využívání slev.

Veškeré lékárnou získané finanční prostředky jsou investované do zlepšení chodu nemocnice.


Výdej léků pro nemocnici

Základním úkolem je plynulé zásobování všech oddělení nemocnice léky.

V sortimentu jsou běžné léky, léky z mimořádného dovozu, ze specifických léčebných programů, široký sortiment injekčních přípravků, vázaná antibiotika, cytostatika, přípravky pro dialyzované pacienty, enterální výživa, kontrastní látky, očkovací látky apod.

Dodávky infuzních roztoků a zdravotnického materiálu pro oddělení lékárna nezajišťuje.

Lékárna připravuje téměř všechny lékové formy včetně cytostatik, pracoviště přípravy sterilních léčiv s antimikrobiální přísadou bude zřízeno v nejbližších dnech.

Větší část žádanek je zasílaná do lékárny elektronickou cestou.
Léky jsou rozvážené jednotlivým oddělením jednou týdně, zbytek je vyzvedáván v lékárně v určené hodiny.

Lékárna je zásobovaná dvakrát denně prostřednictvím osvědčených distributorů léčiv a dále několikrát týdně dodávkami přímo od výrobců.

Dále se lékárna podílí na farmako-ekonomice nemocnice, tvorbě pozitivního listu, klinických studiích nemocnice a informační činnosti pro nemocnici ( informace o léčivech, dostupnosti, dodávkách, náhradách apod.)

Přípravna cytostatik

Infuze s obsahem cytostatik jsou lékovou formou s nejvyššími nároky na prostředí a systém přípravy. Moderní vybavení naší lékárny tyto požadavky naprosto splňuje.

Pracoviště sestávající z několika místností s různými požadavky na čistotu prostředí je vybaveno vzduchotechnikou a speciálním boxem – izolátorem, v němž jsou infuze připravované.

Pracovníci používají speciální ochranné pomůcky, které zajišťují jak bezpečnost zaměstnanců, tak vysoký stupeň čistoty léku.

Pro každého pacienta je lék připravovaný na míru.

Lékárna jindřichohradecké nemocnice se tak zařadila mezi 26 specializovaných pracovišť v ČR.

Copyright © 2011 - 2016 Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s.

Kontakt Mapa stránek Facebook

Certifikáty a osvědčení:
Tyto stránky již navštívilo  lidí
certifikat_akreditace_2015 5.místo_absolutní_vítěz_ČR_NEMOCNICE JINDŘICHŮV HRADEC, A.S. 3.místo v kraji_zaměstnanci_Nemocnice Jindřichův Hradec 2.místo v kraji_pacienti_ČR_hospitalizovaní_Nemocnice Jindřichův Hradec,... 1.místo v kraji_pacienti_ČR_ambulantní_Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s.... Ocenění "Nemocnice ČR 2014 očima hospitalizovaných pacientů - 1. místo 2.místo v kraji pacienti ČR ambulantní Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. Certifikát o udělení akreditace Diplom Nemocnice roku 2008 očima pacientů Diplom Nemocnice roku 2008 dle finančního zdraví