První jihočeské miminko se narodilo v jindřichohradecké nemocnici. Malou Verunku přivítal ředitel nemocnice Vít Lorenc

Verunka Machová je první jihočeské miminko roku 2023 a těší se už od prvního dne na světě pozornosti nejen svých rodičů, ale i médií. V úterý 3. ledna Verunku na světě přivítali ředitel Nemocnice Jindřichův Hradec Vít Lorenc a starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár.

 

Verunka se narodila 13 minut po silvestrovské půlnoci v porodnici Nemocnice Jindřichův Hradec rodičům Jitce a Františkovi a stala se tak prvním letošním miminkem v celém Jihočeském kraji. „Příchod Verunky jsme čekali až 12. ledna, ale nakonec jsme do porodnice jeli přímo ze silvestrovských oslav. Byl to rychlý a bezproblémový porod a jsme šťastní, že je Verunka zdravá. Bylo tady o nás skvěle postaráno. Personál porodnice byl úžasný,“ řekla maminka Jitka Kopecká. Tatínek František Macho byl u porodu a příchod dcery mu vehnal slzy štěstí do očí. Na malou Verunku už doma ve Dvorech nad Lužnicí čekají dva sourozenci. Starší dcera mamince s miminkem ochotně pomáhá už teď.

 

Prvenství jindřichohradecké nemocnice těší i ředitele nemocnice Víta Lorence. Od nemocnice dostala Verunka řetízek z bílého zlata s čtyřlístkem pro štěstí a další drobné dárky a maminka samozřejmě květinu. „Hlavně jsem ale rád, že si rodina vybrala pro porod naši nemocnici. Snažíme se, aby naše porodnice byla přívětivá pro maminky i děti. Teď budeme rozjíždět nové předporodní kurzy a chceme být pro maminky průvodci po celou dobu porodu,“ doplnil ředitel Nemocnice Jindřichův Hradec Vít Lorenc.