Očkování druhou posilovací dávkou

Ministerstvo zdravotnictví vydalo rozhodnutí, na základě něhož je možné podávat 2. posilovací dávku proti onemocnění Covid-19 počínaje dnem 18. července 2022.

Jedná se o očkování bez možnosti předchozí registrace, která bude umožněna až od 15. srpna 2022, kdy ministerstvo zdravotnictví umožní registraci a rezervaci termínu očkování prostřednictvím Centrálního rezervačního systému.

 

Využívejte prosím maximálně možnosti očkování u Vašich praktických lékařů, kteří nejlépe znají Váš zdravotní stav, mají očkovací látku k dispozici (nebo ji mohou objednat) a v rámci poskytování preventivní péče jsou ti, kteří mají očkování primárně provádět. 

 

Pro očkování v nemocnicích založených Jihočeským krajem je nutno sledovat webové stránky nemocnic, kde bude zveřejněna informace, kde a kdy bude očkování probíhat. Jelikož zájem o očkování je minimální, bude očkování bez registrace prováděno v rámci ambulancí nemocnic pouze v omezeném režimu. V případě, že se zájem ze strany občanů bude zvyšovat, jsme operativně připraveni provozní dobu navýšit.

 

V Jindřichohradecké nemocnici bude očkování probíhat 30. 7. 2022 od 8:00 – do 12:00 hod. v prostorách urologické ambulance. Další termíny budou zveřejněny.