Modernizace přístrojového vybavení radiodiagnostického oddělení

V rámci modernizace přístrojového vybavení radiodiagnostického oddělení byl vyměněn zastaralý multifunkční diagnostický komplet MD-4 od firmy Philips za nový moderní skiaskopicko-skiagrafický přístroj CANON Ultimax–i.

 

Cena tohoto moderního přístroje je 11.797.500,- Kč vč. DPH a nemocnice ho pořídila z vlastních prostředků.

 

Prim. MUDr. M. Koutný: „Tento přístroj dovoluje realizovat na našem oddělení skiagrafické a skiaskopické vyšetření včetně intervenčních a všeobecně angiografických (cévních) vyšetření.

 

Je vhodný pro vyšetřování gastrointestinálního traktu (polykací akty, žaludek, tenké střevo), dále cévní skiaskopické vyšetření (angiografie, venografie) včetně intervencí v cévním řečišti (PTA, stenting). Dále umožňuje vyšetřování žlučových cest (perkutánní cholangiografie) a ve spolupráci s gastroenterologem endoskopickou retrográdní cholangiografii (ERCP).

 

V neposlední řadě usnadní život dialyzovaným pacientům, kterým pod skiaskopickou kontrolou zavádíme port katetry do venosního řečiště.“

 

Předností tohoto nového přístroje je velice kvalitní digitální obraz, přináší komfort pro pacienta i obsluhující personál.

 

Přístroj také splňuje přísné požadavky pro minimální radiační zátěž jak vyšetřovaného pacienta, tak vyšetřujícího lékaře.

 

Ing. M. Janovský: „Po pořízení magnetické rezonance v minulém roce se jedná o další významný krok ke zvýšení kvality přístrojového vybavení RDO naší nemocnice, což povede i ke zvýšení kvality a rozsahu poskytované péče našim pacientům.“

 

FOTKY