Ubytovací zařízení pro uprchlíky

Budova bývalé LDN bude sloužit jako ubytovna pro uprchlíky z válkou sužované Ukrajiny. Nemocnice tady poskytne bydlení až pro 35 lidí. Pomůžete nám s dovybavením zařízení a financováním projektu?

 

V jednopatrové budově v ulici Italských legií dříve bývalo oddělení následné a rehabilitační péče. Dlouho nevyužívaný objekt se v souvislosti s válkou na Ukrajině rozhodla Nemocnice Jindřichův Hradec využít jako dočasné útočiště pro Ukrajince prchající před válkou. „Nedokážeme nečinně přihlížet tomu co se děje kolem nás, a tak jsme ihned po vypuknutí krize začali budovu připravovat pro dočasné bydlení uprchlíků a jsme schopni zde poskytnout střechu nad hlavou a zázemí až pro 35 lidí,“ řekl předseda představenstva Nemocnice Jindřichův Hradce Vít Lorenc. Kromě jindřichohradecké nemocnice na projektu spolupracuje YMCA, FM VŠE a v neposlední řadě dobrovolníci.

 

Vybavení nemocnice zajistila jak z vlastních zásob, tak za pomoci místní organizace YMCA Jindřichův Hradec a nábytkové banky v Českých Budějovicích. Nemocnice současně požádala o dotaci město Jindřichův Hradec.

 

Nemocnice Jindřichův Hradec navíc pro účely financování tohoto projektu zřídila transparentní účet, kam je možné posílat finanční dary, č.ú.: 305379859/0300. Za jakýkoli příspěvek velice děkujeme. Přispět můžete převodem na účet nebo využít rychlý způsob platby přes QR kód.

 

QR kód pro použití v bankovní aplikaci

QR kód pro platbu Nemocnice Jindřichův Hradec

 

V nejbližší době bude zveřejněna sbírka na dovybavení objektu nábytkem a spotřebiči, konkrétní poptávané vybavení bude zveřejněno na stránkách nemocnice, FB a Instagramu.