Otevření nově rekonstruované ONRP – stanice „B“

Oddělení následné a rehabilitační péče Nemocnice v Jindřichově Hradci má pro stanici „B“ a lůžka DIOP nové rekonstruované prostory v pavilonu A (bývalý dětský pavilon).

 

Tyto prostory prošly v minulých měsících rozsáhlou rekonstrukcí. Slavnostní otevření se uskutečnilo ve čtvrtek 28. března 2019 od 14:00 hodin.

 

Tím byla ukončena 2. etapa rekonstrukce pavilonu A a v letošním roce bychom rádi dokončili celou rekonstrukci pavilonu A rekonstrukcí 2. patra a následným přestěhováním stanice „A“ ONRP z ulice Italských legií.

 

Stavební úpravy, které prováděla jindřichohradecká firma TB Building stály téměř 27 mil. Kč a dotace Jihočeského kraje byla 20 mil. Kč.

 

Rekonstruovaná stanice B bude mít celkem 28 lůžek, včetně 9 lůžek pro dlouhodobou intenzívní ošetřovatelskou péči (DIOP), vyšetřovny, tělocvičnu a denní místnosti pro pacienty i personál oddělení. Součástí této rekonstrukce byla i instalace nového lůžkového výtahu, vybudování 2 požárních evakuačních cest a rekonstrukce elektrorozvodny.

 

V souvislosti s těmito úpravami byly provedeny i stavební úpravy 1. podlaží („suterén“), kde byly vybudovány šatny pro personál, včetně sociálního zařízení, o kapacitě 60 míst a další provozní prostory a byly komplexně zrekonstruovány technické provozy objektu.

 

„Nově zrekonstruované oddělení následné péče disponuje dvanácti prostornými prosvětlenými pokoji s malebným výhledem na Jindřichův Hradec a okolí. Nejvíce oceňuji stropní zvedací asistenční systém umístěný ve čtyřech pokojích, který umožňuje bezpečnou manipulaci se zcela imobilními pacienty či s pacienty v bezvědomí a tělocvičnu s pracovním zázemím pro fyzioterapeuty. Za zmínku stojí též vybavení celého oddělení novými elektricky polohovatelnými lůžky moderního typu. Na práci v novém prostředí se velmi těšíme a věříme, že se zde bude líbit i našim pacientům.“ dodává primářka ONRP MUDr. Martina Šteflová.

 

[envira-gallery id=“152633″]