Nemocnice Jindřichův Hradec slaví 130 let od svého založení. Ke kulatému výročí vydala publikaci a představila nové propagační video

Všeobecná veřejná nemocnice Františka Josefa I., tak zněl oficiální název jindřichohradecké nemocnice, když ji 8. ledna 1893 tehdejší starosta města František Naxer slavnostně předával veřejnosti k užívání. Od tohoto roku se začala psát historie jindřichohradecké nemocnice. Z dvoupatrové budovy se sedmdesáti lůžky se za 130 let stala moderní nemocnice s 26 lůžkovými a nelůžkovými odděleními a 66 odbornými ambulancemi. Na 357 lůžkách je ročně hospitalizováno téměř 14 000 pacientů a ambulantně lékaři a sestry ošetří přes 92 000 lidí.

 

Nemocnice Jindřichův Hradec u příležitosti výročí vydala publikaci, která se věnuje historii i současnosti nemocnice a představuje jednotlivá oddělení a hlavně lékaře, sestry a další nezbytný personál. „Jsou to vždy především lidé, kteří určují, jak dobrá a kvalitní zdravotní péče je v naší nemocnici poskytována a tím zásadně ovlivňují životy nás všech,“ vyzdvihl ředitel nemocnice Vít Lorenc důležitost každého z 992 zaměstnanců nemocnice.

 

 

Jako dárek pro všechny zaměstnance si jindřichohradecká nemocnice připravila slavnostní večer, který se konal ve čtvrtek 9. listopadu v Kulturním domě Střelnice. Přes 350 zaměstnanců, přátel nemocnice a vzácných hostů, včetně hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby, si užilo živou hudbu nejprve v podání Julie Noskové a Petra Mottla a poté kapely Baret, večerem provázel moderátor Milan Džuba, který se na závěr postaral i o diskotéku. Ředitel Vít Lorenc všem přítomným přiblížil historii nemocnice a premiérově se promítalo nové propagační video.

 

Prostřednictvím atraktivních záběrů může široká veřejnost nahlédnout pod pokličku nemocnice, přímo pod ruce zdravotníků i dalších zaměstnanců nemocnice při jejich každodenní práci. Na video se můžete podívat zde.

 

 

 

Fotogalerie ze slavnostního večera ke 130. výročí otevření Nemocnice Jindřichův Hradec 9. 11. 2023: