Jindřichohradecká nemocnice navýší od 17. ledna kapacity testování

Díky novému přístroji laboratoř vyhodnotí až 2000 vzorků denně, rozliší jednotlivé mutace covidu a nově jsou možné i odběry ze slin.

 

V následujících týdnech očekáváme kvůli variantě omikron i rozšíření povinného testování v zaměstnání velký nárůst zájmu o testování PCR, a proto modernizujeme odběrovou laboratoř. Díky novému poloautomatickému přístroji na stanovení PCR budeme od 17. ledna schopni odebrat a vyhodnotit až 2000 vzorků denně. Dosud byla maximální kapacita odběrového místa 500 lidí denně. Nový přístroj umožní kromě navýšení kapacity také stanovení jednotlivých variant koronaviru a nově si každý může vybrat, jestli chce odběr provést stěrem z nosohltanu nebo ze slin.

 

Navýšení kapacity odběrového místa na čtyřnásobek dosavadního provozu si vyžádalo změny v režimu, jak bude k odběrům docházet. Odběry tak už nebudou probíhat jako drive in z automobilu, protože na takové množství vozidel není areál nemocnice připraven, navíc testy ze slin je obtížné provádět z auta. Prosíme proto všechny pacienty, aby pokud přijedou za účelem testování vozem, použili vyhrazené parkoviště ve spodní části areálu přístupného z kruhového objezdu z Vídeňské ulice. Odtud pak na odběrové místo dojdou pěšky (viz. mapa).

 

Pro imobilní klienty je samozřejmě stále možnost vjet do areálu nemocnice autem, prosíme ale všechny ty, kteří nutně nepotřebují do nemocnice autem, aby vůz nechali na určeném parkovišti.

 

I nadále je nutné předem se na odběr PCR objednat přes online rezervační systém zde.