Změna systému testování

Od 17. 1. 2022 bude změna systému testování.

 

Pro předpokládaný zvýšený zájem o PCR testování z důvodu nárůstu onemocnění covid s variantou omikron bude zrušen systém drive-in (z auta) a zavedeno testování pro pěší, aby nedošlo k dopravnímu kolapsu uvnitř areálu nemocnice.

 

Pro imobilní osoby, nebo vážně nemocné bude možnost otestování z auta zachována.

 

Parkovací místa pro pacienty za účelem PCR testování budou vyčleněna ve spodní části areálu NEMJH, vlevo od vjezdu do nemocnice z kruhového objezdu z Vídeňské ulice, dodržujte trasy dle značení, viz. mapka.

 

Pro ostatní, kteří se dostaví za účelem testování, budou vyčleněna parkovací místa na parkovišti za bývalou prodejnou Jednoty (proti staré vrátnici NEMJH)

 

V následujících dnech bude v OM NEMJH zavedena i nová vyšetřovací metoda PCR. Jedná se o neinvazivní metodu (vyšetření ze slin). Toto vyšetření bude zahájeno po dovybavení laboratoře novou laboratorní technikou.

 

Žádáme všechny, kteří do OM přichází pro konfirmaci/potvrzení PCR testem po pozitivním antigenním (Ag) testování ve škole či zaměstnání, aby se v OM vždy prokázali potvrzením s razítkem o pozitivním Ag testu zařízením, které ho k PCR testu posílá.

 

O všech novinkách a systému testování v OM Vás budeme opět informovat na webu NEMJH.