Facebook
Pridat stránku do oblíbených
Mapa stránek
Hlavní strana
09/02/2015
Světový den nemocných

V únoru se připomíná Světový den nemocných (11.2.). Tedy v období vrcholící zimy, kdy je organismus po zimě vyčerpaný a více zranitelný.

Světový den nemocných připomíná utrpení a nemoc jako všudypřítomnou veličinu lidského života. Veličinu, se kterou si mnohdy nevíme co počít. Proto ji někdy podvědomě ze své mysli buď vytlačujeme, nebo „z nouze děláme ctnost“ – prohlašujeme utrpení jako od Boha seslané k naší nápravě.
Pravdou ale je, že až právě v utrpení, ne-moci, ne-schopnosti a slabosti mnohdy člověk zahlédne důležité a podstatné věci, které by jinak neviděl. Zahlédne pravdu o sobě, svých blízkých i o podstatě života. Jedině v tom může mít – a asi má utrpení svůj zprostředkovaný význam.

Co kdybychom navzdory svým starostem a únavě dopřáli nemocným jako sváteční bonus úsměv, dobré slovo, zájem, nebo nějakou pozornost ? Nestojí to mnoho, ale dělá to „zázraky“.

„Utrpení samo o sobě smysl nemá, ale to, jak s ním zacházíme, ano.“ (Viktor Frankl)

Benjamin Kraus
Nemocniční kaplan

Copyright © 2011 - 2019 Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s.

Kontakt Mapa stránek Facebook

Certifikáty a osvědčení:
AAA Czech Stability Award certifikat_akreditace_2015 5.místo_absolutní_vítěz_ČR_NEMOCNICE JINDŘICHŮV HRADEC, A.S. 3.místo v kraji_zaměstnanci_Nemocnice Jindřichův Hradec 2.místo v kraji_pacienti_ČR_hospitalizovaní_Nemocnice Jindřichův Hradec,... 1.místo v kraji_pacienti_ČR_ambulantní_Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s.... Ocenění "Nemocnice ČR 2014 očima hospitalizovaných pacientů - 1. místo 2.místo v kraji pacienti ČR ambulantní Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. Certifikát o udělení akreditace Diplom Nemocnice roku 2008 očima pacientů Diplom Nemocnice roku 2008 dle finančního zdraví