Facebook
Pridat stránku do oblíbených
Mapa stránek
Hlavní strana
02/11/2016
Světový den STOP dekubitům

Naše nemocnice se v tomto roce připojí k podpoře Světového dne STOP dekubitům. Akce proběhne v prostorách nemocnice JH dne 8. 11. 2016.

V rámci tohoto dne bude provedena prezentace pro pečující osoby a laickou veřejnost, kde budou všeobecné sestry zodpovídat otázky zájemcům o tuto problematiku a zároveň se představí firmy, které se touto problematikou zabývají. Představeny budou antidekubitní pomůcky, pomůcky pro preventivní ošetření kůže a doplňky stravy k podpoře hojení.

Co jsou vlastně dekubity?
Dekubity = proleženiny – jsou různě rozsáhlé rány vyvolané dlouhodobějším lokálním tlakem na kůži. Vznikají většinou v místech s malou vrstvou tukové tkáně.

I pro současnou pokrokovou medicínu jsou dekubity vážným problémem, protože se špatně hojí a mohou být bránou vstupu infekce do těla. V ČR se sledování dekubitů stalo součástí ukazatelů kvality ošetřovatelské péče. Za nejúčinnější způsob řešení problematiky dekubitů je považována včasná prevence. Významnou roli v prevenci dekubitů má pravidelné polohování, které je součástí preventivních opatření společně s hygienickou péčí, správnou výživou, odstraněním nepříznivých mechanických vlivů vnějšího prostředí a normalizací celkového stavu.

Plakát
nemjh_stop_dekubitum_poster

Copyright © 2011 - 2019 Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s.

Kontakt Mapa stránek Facebook

Certifikáty a osvědčení:
nemjh_certifikat_hospitalizovani_pacienti_kraj_2018 nemjh_certifikat_ambulantni_pacienti_kraj_2018 nemjh_certifikat_ambulantni_pacienti_cr_2018 AAA Czech Stability Award certifikat_akreditace_2015 5.místo_absolutní_vítěz_ČR_NEMOCNICE JINDŘICHŮV HRADEC, A.S. 3.místo v kraji_zaměstnanci_Nemocnice Jindřichův Hradec 2.místo v kraji_pacienti_ČR_hospitalizovaní_Nemocnice Jindřichův Hradec,... Ocenění "Nemocnice ČR 2014 očima hospitalizovaných pacientů - 1. místo 2.místo v kraji pacienti ČR ambulantní Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. Certifikát o udělení akreditace Diplom Nemocnice roku 2008 očima pacientů Diplom Nemocnice roku 2008 dle finančního zdraví