19/08/2015 Program podpory kojení na porodnickém oddělení Nemocnice JH

Trendem péče o šestinedělky v českých porodnicích je podpora kojení jako přirozené výživy novorozenců. Jeho důležitou součástí je i tzv. laktační poradenství. Na odděleních šestinedělí jsou pro tuto činnost speciálně vyškolené porodní asistentky a dětské sestry. Jejich úkolem je pomáhat maminkám při začátku kojení, nácvik správných technik kojení, péče o prsy, případně řešení obtíží při nástupu laktace.

Novinkou je zřizování tzv. kojících místností. Cílem je dosažení ještě vyšší úrovně laktačního poradenství, širší možnost předávání informací o kojení a také individuální péče při potížích na začátku kojení. Přitom je tak umožněno dbát na soukromí a intimitu každé maminky.

Společným úsilím gynekologicko- porodnického oddělení a dětského oddělení ve spolupráci s firmou Medela se v jindřichohradecké nemocnici podařilo takovou místnost vybudovat jako prvním v Jihočeském kraji. Je vybavena speciálním kojícím polohovatelným křeslem s kojícím polštářem, řadou speciálních mechanických i elektrických odsávaček mléka firmy Medela, televizí s výukovými programy, přebalovacím pultem a množstvím informačních materiálů. První zkušenosti a ohlasy uživatelek naší kojící místnosti jsou velmi příznivé. Pomůcky, které si maminky u nás vyzkoušely, mohou zakoupit v naší nemocniční lékárně.

20150819_095402120150819_0948351