06/08/2014 Pacienti nemocnice se mohou zdarma připojit k internetu

V rámci zlepšování kvality služeb poskytuje Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s., svým pacientům bezplatné připojení k internetu. Ti si tak díky této nové službě mohou zpříjemnit hospitalizaci nebo si zkrátit čekání na ambulantní ošetření.

„K zahájení této služby došlo současně s otevřením nového pavilonu D loni v prosinci a v současné době je dostupnost připojení postupně rozšiřována i na ostatní pavilony nemocnice,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s., Ing. Miroslav Janovský.

WiFi připojení je již nyní dostupné v pavilonech A, D, a E. „Primárně jsou signálem pokryty prostory určené pacientům, tedy lůžkové pokoje i čekárny ambulancí a odborných pracovišť. Naším cílem je pokrýt zbývající pavilony nemocnice nejpozději do konce letošního roku,“ poznamenal předseda představenstva.

Připojit lze všechna zařízení, notebooky, tablety, telefony a podobně, disponující technologií WiFi, prostřednictvím jedné ze dvou dostupných WiFi sítí s názvem (SSID) NJH_free (rychlost připojení je omezena na max. 256 kbit/s – dostačující pro e-mail a prohlížení www stránek bez multimediálního obsahu, časově neomezený přístup bez omezení přenesených dat nevyžaduje žádný přístupový kód) či NJH_voucher s vyšší rychlostí připojení i pro multimediální obsah internetu. Pro připojení k internetu s vyšší rychlostí je nutný voucher s přístupovým kódem.

„Voucher s přístupovým kódem mohou získat hospitalizovaní pacienti na vyžádání v sesterně příslušného oddělení. Ambulantní pacienti při volném nákupu či výdeji léků na recept v nemocniční lékárně,“ doplnil Janovský.

Voucher pro hospitalizované pacienty platí po celou dobu hospitalizace, voucher pro ambulantní pacienty pak umožňuje dvouhodinové připojení. Návod na připojení k internetu je k dispozici na internetových stránkách nemocnice v sekci informace a v tištěné podobě na sesternách jednotlivých lůžkových oddělení.

„Spuštění WiFi zkvalitňuje celkovou úroveň služeb, které nemocnice svým pacientům poskytuje. Město šlo obdobným směrem. Jde o službu v současné době sice již považovanou za zcela běžnou, ve zdravotnictví však stále ještě poměrně výjimečnou,“ konstatoval starosta Jindřichova Hradce a člen dozorčí rady Nemocnice Jindřichův Hradec Ing. Stanislav Mrvka.