Facebook
Pridat stránku do oblíbených
Mapa stránek
Hlavní strana
13/12/2012
Na porodnici jsme zahájili plošné vyšetřování sluchu novorozenců

Od listopadu jsme na naší porodnici zahájili plošné orientační vyšetření sluchu všech novorozenců. Vyšetřujeme novým přístrojem Sentiero firmy Path Medical Solution. Vyšetření je nebolestivé a spočívá v umístění malé sondy do zevního zvukovodu, kde se měří tzv. otoakustické emise (OAE). Jejich přítomnost znamená dobrou funkci vnitřního ucha, tzv. hlemýždě. Vyšetření vyžaduje tiché prostředí a klidné dítě. Za takových podmínek trvá vyšetření jednoho ucha necelou minutu. Většinou to však trvá trochu déle. Vyšetření odhalí naprostou většinu závažných vrozených poruch sluchu. Pokud vyšetření ukáže podezření na poruchu, tak jej budeme opakovat při kontrole na ambulanci Dětského oddělení.

K vyšetření se ovšem mohou objednat i novorozenci a kojenci z minulých měsíců, u kterých vyšetření nebylo provedeno bez ohledu na to, zda se narodili v Jindřichově Hradci nebo jinde. Objednávky vyřizuje ambulantní sestra Tybitanclová na naší ambulanci.

Copyright © 2011 - 2019 Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s.

Kontakt Mapa stránek Facebook

Certifikáty a osvědčení:
AAA Czech Stability Award certifikat_akreditace_2015 5.místo_absolutní_vítěz_ČR_NEMOCNICE JINDŘICHŮV HRADEC, A.S. 3.místo v kraji_zaměstnanci_Nemocnice Jindřichův Hradec 2.místo v kraji_pacienti_ČR_hospitalizovaní_Nemocnice Jindřichův Hradec,... 1.místo v kraji_pacienti_ČR_ambulantní_Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s.... Ocenění "Nemocnice ČR 2014 očima hospitalizovaných pacientů - 1. místo 2.místo v kraji pacienti ČR ambulantní Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. Certifikát o udělení akreditace Diplom Nemocnice roku 2008 očima pacientů Diplom Nemocnice roku 2008 dle finančního zdraví