Facebook
Pridat stránku do oblíbených
Mapa stránek
Hlavní strana
11/12/2014
Dobrovolníci v Jindřichohradecké nemocnici

V Nemocnici v Jindřichově Hradci se za několik let fungování programu „Nemocniční dobrovolníci“, zapojila a vystřídala již početná skupina ochotných a obětavých lidí.

Na samotném počátku hlavní sestra Bc.Dana Běhounová oslovila zkušenou empatickou zdravotní sestru Hanu Novotnou, která se s nadšením, spolu se svojí kamarádkou magistrou Jiřinou Holoubkovou, nechala proškolit koordinátorem dobrovolnické služby Mgr. Benjaminem Krausem a obě vytrvale sloužily tři roky až do konce loňského školního roku.

Poté, ve spolupráci s ředitelkou Střední zdravotnické školy PhDr. Bělou Pickovou, učitelkou
Mgr. Naďou Kalábovou a za přispění dalších kolegyň, byla každoročně proškolena řada studentek, které si tuto službu vyzkoušely. Pouze některé ale byly schopné, vzhledem k náročným studijním podmínkám, sloužit déle než jeden rok. Díky této službě se učily komunikovat s pacienty, aktivně naslouchat a tím vhodným způsobem zjistit jejich potřeby. Tento mimoškolní program přispívá k rozvíjení osobnosti, empatickému jednání a tím i způsobilosti v následné profesi zdravotních a sociálních pracovníků.

Do dobrovolnického programu se přihlásili a zapojili také lidé velmi časově vytížení.
Ještě letos v nemocnici sloužila po své práci vedoucí ekonomka Ing. Jana Stránská. V současnosti zde působí zahradní architekt Ing. Martin Charvát, asistentka pedagoga Radka Hurych Hájková, dvě administrativní pracovnice – Ludmila Hanzalová Irena Gabašová, profesorka PhDr. Miroslava Chroboková a student posledního ročníku Gymnasia v J. Hradci, Marek Vojáček.

Dobrovolníci v jindřichohradecké nemocnici svou bezprostředností vnášejí mezi pacienty radostnou atmosféru a svým empatickým chováním jim pomáhají se přenést přes nesnadné týdny i měsíce, strávené na nemocničním lůžku.

Patří jim proto i v závěru roku poděkování za jejich ochotu vnímat a nést potřeby druhých.
Čas, který darují svou službou nemocným, je tím nejhezčím dárkem.

Benjamin Kraus
nemocniční kaplan

Copyright © 2011 - 2019 Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s.

Kontakt Mapa stránek Facebook

Certifikáty a osvědčení:
AAA Czech Stability Award certifikat_akreditace_2015 5.místo_absolutní_vítěz_ČR_NEMOCNICE JINDŘICHŮV HRADEC, A.S. 3.místo v kraji_zaměstnanci_Nemocnice Jindřichův Hradec 2.místo v kraji_pacienti_ČR_hospitalizovaní_Nemocnice Jindřichův Hradec,... 1.místo v kraji_pacienti_ČR_ambulantní_Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s.... Ocenění "Nemocnice ČR 2014 očima hospitalizovaných pacientů - 1. místo 2.místo v kraji pacienti ČR ambulantní Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. Certifikát o udělení akreditace Diplom Nemocnice roku 2008 očima pacientů Diplom Nemocnice roku 2008 dle finančního zdraví