Facebook
Pridat stránku do oblíbených
Mapa stránek
Hlavní strana
Centrální operační sály

MUDr. Michal Cihla Primář
MUDr. Michal Cihla
Tel.: +420 384 376 829
E-mail: cihla@nemjh.cz

Staniční sestra
Lenka Beránková

Historie a současnost
Centrální operační sály jsou umístěny ve 4 podlaží pavilonu akutní medicíny. Do provozu Centrální operační sály byly uvedeny současně s otevřením pavilonu v r.2001. Zabezpečují provoz pro operační obory všeobecné chirurgie, traumatologie, ortopedie, urologie, gynekologie a porodnické operace. Ročně je zde provedeno více než 5000 operací.

Oddělení tvoří 5 operačních sálů. Jeden sál superaseptický je určen především k operacím oboru ortopedie, kloubním náhradám, artroskopickým a traumatologickým výkonům. Čtyři aseptické sály jsou určeny k výkonům všeobecné chirurgie včetně laparoskopie, traumatologie a cévní chirurgie. Dále k výkonům urologickým včetně endoskopických operací a výkonům gynekologickým včetně porodnických operací.

Vybavení
Vybavení zahrnují operační stoly firmy MAQUET, operační světla Dr.Mach, elekrokoagulace a argonová koagulace OLYMPUS a ERBE, systém ThunderBeat od firmy OLYMPUS Dva ultrazvukové skalpely OLYMPUS Laparoskopický set OLYMPUS se zobrazením ve 3D módu a další dva laparoskopické sety OLYMPUS a WOLF,artroskopický set, urologický endoskopický set, operační instrumentaria AESCULAP, MEDIN, SYNTHEZ, WOLF a instrumentaria pro kloubní náhrady. Dvě rentgenová C ramena PHILIPS. K anestesii jsou určeny špičkové přístroje DRAGER s možností centrální monitorace. Na operačních sálech je plně zavedeno jednorázové rouškování a kontejnerový systém.

Technologie
Centrální operační sály jsou vybaveny moderní technologií která zahrnuje přetlakovou klimatizaci, bakteriální filtry, laminární proudění vzduchu a centrální rozvod medicinálních plynů.
Personál

Personál tvoří 15 plně kvalifikovaných atestovaných instrumentářek, 6 sanitářů a 5 sanitářek.

Copyright © 2011 - 2019 Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s.

Kontakt Mapa stránek Facebook

Certifikáty a osvědčení:
AAA Czech Stability Award certifikat_akreditace_2015 5.místo_absolutní_vítěz_ČR_NEMOCNICE JINDŘICHŮV HRADEC, A.S. 3.místo v kraji_zaměstnanci_Nemocnice Jindřichův Hradec 2.místo v kraji_pacienti_ČR_hospitalizovaní_Nemocnice Jindřichův Hradec,... 1.místo v kraji_pacienti_ČR_ambulantní_Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s.... Ocenění "Nemocnice ČR 2014 očima hospitalizovaných pacientů - 1. místo 2.místo v kraji pacienti ČR ambulantní Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. Certifikát o udělení akreditace Diplom Nemocnice roku 2008 očima pacientů Diplom Nemocnice roku 2008 dle finančního zdraví