Facebook
Pridat stránku do oblíbených
Mapa stránek
Hlavní strana
03/02/2015
Canisterapie v Nemocnici Jindřichův Hradec

Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. se snaží aktivně zapojit a zpříjemnit pobyt pacientů a to s využitím aktivizačních programů.

Aktivizační programy
Na oddělení jsou pořádány pro pacienty různé aktivity s velkou pomocí dobrovolníků a studentů Střední zdravotnické školy. Mezi aktivity patří např. zpívání za doprovodu hry na kytaru, předčítání nebo se vyrábějí různé dekorační předměty na aktuální téma.

Canisterapie
Novým programem, který naše nemocnice zavedla je canisterapie ve spolupráci s výcvikovým sdružením HAFÍK, o.s. Jedná se o léčebný kontakt psa a člověka, kdy je uplatňována metoda pozitivního psychosociálního a fyziorehabilitačního působení na pacienty prostřednictvím speciálně cvičeného a vedeného psa. Canisterapie jako forma aktivizační činnosti, která v naší nemocnici probíhá 2 x týdně na oddělení následné intenzivní péče, oddělení sociálních lůžek, dětského oddělení, odděleních následné a rehabilitační péče je tato aktivita velmi oblíbená a přináší pacientům radost a motivaci pro další činnosti.

Fotogalerie

canisterapiecanisterapiehafik logo

Copyright © 2011 - 2019 Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s.

Kontakt Mapa stránek Facebook

Certifikáty a osvědčení:
AAA Czech Stability Award certifikat_akreditace_2015 5.místo_absolutní_vítěz_ČR_NEMOCNICE JINDŘICHŮV HRADEC, A.S. 3.místo v kraji_zaměstnanci_Nemocnice Jindřichův Hradec 2.místo v kraji_pacienti_ČR_hospitalizovaní_Nemocnice Jindřichův Hradec,... 1.místo v kraji_pacienti_ČR_ambulantní_Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s.... Ocenění "Nemocnice ČR 2014 očima hospitalizovaných pacientů - 1. místo 2.místo v kraji pacienti ČR ambulantní Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. Certifikát o udělení akreditace Diplom Nemocnice roku 2008 očima pacientů Diplom Nemocnice roku 2008 dle finančního zdraví